Eşec şi la polo! România e ca şi eliminată. Vezi de ce miracol are nevoie

0

La înfrângerea fetelor de la scrimă s-a adăugat şi un rezultat negativ înregistrat de băieţi, însă la alt sport.

Muntenegru a învins România, scor 12-8, iar de acum tricolorii au nevoie de un miracol pentru a ajunge în sferturi.

Asta deoarece, până la eşecul de azi, România mai fusese învinsă şi în alte două partide: SUA (8-10) şi Ungaria (15-17).

Singura victorie a venit în chiar primul meci, cel cu Marea Britanie, scor 13-4.

Ce ar trebui să se întâmple?

Pentru ca România să ajungă în sferturi, Ungaria ar trebui să piardă ultimele două meciuri pe care le mai are de disputat.

E un scenariu SF, în condiţiile în care primul meci e chiar astăzi cu Marea Britanie, adică o formaţie care nu poate emite pretenţii în faţa maghiarilor.