articolul anterior articolul urmator

Euro 2020: Astăzi se joacă ultimele patru partide din faza grupelor. Cum arata tabloul optimilor

2
23 Jun 2021 11:46:19
Autor: Amir Kiarash
Karim Benzema va juca la Bucureşti dacă Franţa va câştiga grupa F

La 12 zile după startul competiţiei, diseară vom avea clasamentele finale şi în grupele E şi F. Şi ne vom lua adio de la cele opt naţionale eliminate. Celelalte 16 vor ataca fazele eliminatorii, începând de sâmbătă.

E clar: Euro 2020 ne-a făcut vara mai frumoasă! Pentru că timpul a trecut parcă prea repede, de când a început turneul final, la Roma, la data de 11 iunie, cu acel meci în care Italia a făcut o demonstraţie de forţă: 3-0 cu Turcia pe „Olimpico“.

Diseară, vom asista la ultimele patru meciuri din faza grupelor, după următorul program:

*Spania - Slovacia (19.00, Sevilla, Grupa E)

*Suedia - Polonia (19.00, St Petersburg, Grupa E)