FC Voluntari a învins Concordia Chiajna, scor 1-0, datorită unui gol marcat în minutul 90+3 de Cernat

0
Florin Cernat

Formaţia FC Voluntari a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa Concordia Chiajna, într-un meci din etapa a XV-a a Ligii I, în care golul a fost marcat de Florin Cernat în minutul 90+3.

Cernat a înscris cu un şut de la 18 metri la ultima fază a partidei.

FC Voluntari: Balauru - Filipov, Spahija, Cazan, Acsinte - Căpăţînă, C. Lazăr, Marinescu (Popadiuc '90) - Cernat - Ivanovici (Curelea '46), Ad. Bălan (Deac '82). Antrenor: Florin Marin.

Concordia Chiajna: Bălgrădean - Feussi, Tincu, Albu, Bucurică - Grădinaru, M. Cristescu, R. Costin, Roşu (Melinte '81) - Serediuc (Buleică '84), Pena (Constantinescu '75). Antrenor: Emil Ursu

Cartonaşe galbene: Acsinte '59. C. Lazăr '72 / Feussi '29, Grădinaru '49, Bucurică '90+1

Arbitri: Andrei Florin Chivulete - Aurel Oniţă, Imre-Laszlo Bucsi - Marian Balaci

Observatori: Cristian Nica, Viorel Ilinca