FCSB reuşeşte să învingă ultima clasată din Liga I, după o repriză în superioritate numerică

0
FCSB învinge ultima clasată din Liga I

FCSB a câştigat, în cele din urmă, partida disputată pe terenul lui FC Voluntari, joi şi încheiată cu 2-1 pentru echipa lui Bogdan Vintilă.

Scorul a fost deschis deschis de oaspeţi, la scurt timp după debutul partidei, prin Darius Olaru (8'). Egalarea a venit prin Marko Simonovski (32), însă golgheterul Ligii I, Florinel Coman, a adus victoria pentru FCSB (43).

În ultimele secunde din prima repriză de jos, formaţia ilfovenă a rămas în inferioritate numerică, după ce Igor Armas a fost eliminat (44').

FCSB se află pe locul al doilea din Liga I, la cinci puncte distanţă de liderul CFR Cluj, având un bilanţ de 13 victorii, trei remize şi şapte înfrângeri. De cealaltă parte, FC Voluntari este ultima clasată, cu doar 11 puncte, acumulate din două meciuri câştigate, cinci egaluri şi 16 partide pierdute.