articolul anterior articolul urmator

FCSB a remizat cu formaţia Chindia Târgovişte, scor 1-1, în Liga I. Golul egalizator al Chindiei a fost marcat în minutul 90

4
22 Feb 2020 22:16:46
Autor: News.ro
Stelistii sunt dezamăgiţi după remiza, pe National Arena, contra Chindiei. FOTO Sport.ro

Formaţia FCSB a încheiat la egalitate, scor 1-1 (1-0), meciul disputat, sâmbătă, pe Arena Naţională, în compania echipei Chindia Târgovişte, în etapa a XXVI-a, ultima a sezonului regulat al Ligii I.

FCSB a început cu Miron şi Petre titulari în partida cu Chindia Târgovişte. După mai puţin de două minute, atacantul venit în urmă cu câteva zile de la Esbjerg a fost aproape de gol, însă a trimis din alunecare pe lângă poartă. Celălalt debutant, Andrei Miron, şi-a făcut un cadou superb şi a deschis scorul la prima partidă pentru FCSB.

În partea secundă, Benga a fost aproape de autogol, însă finalul a fost unui incendiar. În prelungiri, Chindia a cerut de două ori penalty, însă faza a continuat, iar echipa lui Vorel Moldovan a egalat prin Dangubic, în minutul 91.

FCSB: Vlad - Creţu, Miron, Planic, Soiledis - Tănase, Nedelcu, Olaru (Moruţan '76) - Ad. Popa, Ad. Petre (Gnohere '46), Fl. Coman (Popescu '46). Antrenor: Bogdan Vintilă

Chindia Târgovişte: D. Moldovan - Martac, Benga, Piţian, Corbu - Barbu (Dangubic '62), Raţă, Bic, Piftor - Ivancic (Neguţ '24), Berisha (Cherchez '70). Antrenor: Viorel Moldovan

Cartonaşe galbene: Nedelcu '40 / Corbu '61, Raţă '75, Moldovan '90+3

Arbitri: Sebastian Colţescu – Vasile Marinescu, Bogdan Gheorghe – Cătălin Popa

Observatori: Irina Mîrţ, Aurel Beldeanu