Fete formidabile: Halep şi Begu, două victorii într-o zi la Madrid. Româncele se apropie de trofeu

0
Halep - Begu

La câteva ore după ce şi-au câştigat meciurile din turul II, la simplu, Simona şi Irina au făcut echipă într-o partidă palpitantă de dublu.

Româncele au învins cuplul format din Hibino / Rosolska de o manieră categorică, 6-2, 7-5, după 64 de minute de joc.

Ajunse în sferturi, Halep şi Begu o pot răzbuna pe Monica Niculescu, cea care a fost învinsă, marţi, în turul II al probei de dublu de la Madrid. Ea şi partenera ei, McHale, au cedat în confruntarea cu Mirza / Shvedova, scor 1-6, 5-7.

Dacă vor trece de Mirza / Shvedova în sferturi, Halep şi Begu vor fi la două victorii de trofeul de dublu de la Madrid.