Florin Andone a marcat un gol pentru Cordoba în Segunda Division

0
Florin Andone (foto: Gulliver - Getty Images)

Atacantul Florin Andone a marcat unicul gol al partidei pe care echipa sa, Cordoba, a câştigat-o, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), în faţa formaţiei Ponferradina, în etapa a V-a a ligii a doua din Spania, informează Marca.

Andone, care a jucat tot meciul, a înscris în minutul 42 şi a primit un cartonaş galben în minutul 86. Portarul Dinu Moldovan nu a fost convocat la Ponferradina pentru acest meci. În urma acestui rezultat, Cordoba a urcat pe poziţia a opta în clasament, cu nouă puncte, iar Ponferradina a coborât pe locul 12, cu şase puncte.

Echipa FK Aktobe, antrenată de un alt Andone, Ioan, a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), formaţia FK Atirau, într-un meci din etapa a IV-a a play-off-ului campionatului kazah. Mijlocaşul Ciprian Deac a jucat tot meciul la FK Aktobe. În urma acestei victorii, FK Aktobe a rămas pe locul trei în clasament, cu 28 de puncte, a relatat Mediafax.