Florin Andone, titular în Champions League. Românul a avut două ocazii mari de gol, în tot atâtea minute

0

Seara de marţi a adus în atenţie etapa a III-a din grupele Champions League, unul dintre meciuri, Galatasaray Istanbul - Real Madrid, avându-l ca protagonist şi pe Florin Andone.

Cu Florin Andone aliniat în primul 11, Galatasaray nu a găsit forţa necesară pentru o victorie în confruntarea cu Real, madrilenii impunându-se cu 1-0. Singura reuşită a partidei i-a purtat semnătura lui Toni Kroos (18'), deşi Florin Andone a trecut în două rânduri pe lângă gol, în minutele şapte şi 10, când a şutat de la 12, respectiv 10 metri de poartă ibericilor.

După această partidă, Galatasaray este codaşa Grupei A, având un singur punct acumulat până acum. Deasupra ei se află, în ordine până la primul loc, Club Brugge (2p), Real Madrid (4p) şi PSG (9p).