Fosta echipă a lui cosmin Contra a produs surpriza în Cupa Spaniei

0

Divizionara secundă Alcoron, antrenată până în octombrie de Cosmin Contra, aa produs o surpriză mare în Cupa Spaniei.

Espanyol a fost eliminată în şaisprezecimile de finală ale Cupei Regelui Spaniei, după ce a fost învinsă de divizionara secundă Alcorcon la lovituri de departajare, scor 1-1 (3-4), în manşa a doua. Partida tur s-a încheiat tot 1-1.

În timpul regulamentar, Alvaro Gimenez a marcat pentru Alcorcon, în minutul 20, iar Hernan Perez a egalat, în minutul 84, pentru Espanyol. Perez a înscris şi la loviturile de departajare, la fel ca Piatti şi Caricol, în timp Moreno şi Jurado au ratat. De la Alcorcon a ratat un singur jucător, Plano, iar David Rodriguez, Victor Perez, Delgado şi Gimenez au marcat.

Pe lângă Alcorcon, joi seara, au mai obţinut calificarea în optimile de finală echipele Deportivo Alaves, Celta Vigo şi Athletic Bilbao.