FOTO Un român a oferit imaginea zilei la Campionatul European de handbal. Ce a făcut la meciul fetelor noastre cu Olanda

0

România a fost învinsă clar de Olanda în primul meci al fetelor noastre din Grupa Principală II de la Campionatul European de handbal.

După un meci echilibrat în prima repriză, Olanda s-a desprins după pauză şi s-a impus la final cu 29-24, o diferenţă meritată, batavele fiind superioare la toate capitolele.

Dacă pe teren lucrurile au stat rău pentru România, în tribunele sălii de la Nancy, fanii tricolorelor au făcut spectacol.

VIDEO Rezumatul unui meci de coşmar! Cum ne-a surclasat Olanda şi cine  amarcat cel mai frumos gol al partidei

Un român a oferit imaginea zilei, fiind remarcat şi de Federaţia Internaţională de Handbal. "Eşti mândru că naţionala ta joacă la Euro 2018, dar nu vrei să ratezi nicio minge? Aşa trebuie să faci!", a fost postarea de pe EHF.