Franţa jubilează: Uruguay riscă să se prezinte la sferturile Mondialului fără jucătorul ei cel mai bun. Verdict crunt

0
Edinson Cavani

Cel mai echilibrat meci din sferturile Cupei Mondiale poate fi ratat de un fotbalist care a înscris trei goluri în primele sale patru apariţii la această ediţie a competiţiei.

Emoţii mari pentru Uruguay înaintea confruntării cu Franţa din sferturile Mondialului.

Celeştii au mari semne de întrebare în privinţa golgheterului Edinson Cavani. Acesta a marcat ambele goluri în victoria din optimi cu Portugalia, scor 2-1. A fost însă nevoit să iasă de pe teren după 71 de minute, după o accidentare.

Cavani poate rata acum nu doar duelul cu Franţa, ci şi restul turneului final. Cele mai sumbre previziuni spun că vârful de 31 de ani va fi nevoit să ia o pauză de şase săptămâni.