Ianis Hagi este de neoprit! Românul, gol şi penalty scos pentru Rangers VIDEO

5
12 May 2021 22:59:42
Autor: Vincentiu Mihaiu

Mijlocaşul ofensiv al campioanei Scoţiei a fost unul dintre cei mai buni oameni de pe teren în victoria de la Livingston, scor 0-3, în penultima etapă a campionatului

Continuă perioada excelentă a lui Ianis Hagi în tricoul lui Glasgow Rangers. Miecuri seara, internaţionalul român a fost trimis în primul unsprezece de antrenorul Steven Gerrard şi nu a dezamăgit. Ianis a stabilit scorul final în minutul 83, cu un şut de la 10 metri, cu latul, după o centrare a lui Itten, şi a fost schimbat trei minute mai târziu.

În finalul primei reprize, Ianis a scos lovitura de la 11 metri din care echipa sa a deschis scorul (a transformat Tavernier min 42).  Al doliea gol al celor de la Rangers a fost marcat de Kent (min.57).

Cu golul marcat miercuri seara, Ianis Hagi a ajuns la 7 reuşite şi 10 assit-uri în cele 32 de meciuri jucate pentru echipa sa în Premiership. Românul a adunat în total 8 goluri şi 13 pase decisive în tricoul celor de la Glasgow Rangers.