Ianis Hagi a obţinut un penalty pentru Rangers

24 Oct 2021 17:23:13
Autor: Nicolae Ion
Ianis Hagi
Ianis Hagi

Campioana Scoţiei, Glasgow Rangers, a învins-o în deplasare pe St. Mirren, cu 2-1, după ce gazdele au deschis scorul.

Ianis Hagi a avut o evoluţie foarte bună pentru Rangers fiind aproape de gol în minutul 32. În minutul 40, a ajuns în careul advers unde a fost faultat de Alan Power, arbitrul întâlnirii arătând punctul cu var. A fost gol, reuşita care a restabilit egalitatea pe tabela de marcaj, Roofe marcând de la 11 metri. Victoria pentru echipa antrenată de Steven Gerard a fost adusă de Morelos care a înscris pentru 2-1 în minutul 42. Ianis Hagi a fost înlocuit în minutul 78 de Arfield.