articolul anterior articolul urmator

Ianis Hagi, titular şi victorie de ziua sa! Cum a evoluat în meciul din Europa League!

16
22 Oct 2020 22:45:23
Autor: Vincentiu Mihaiu

În ziua în care a împlinit 22 de ani, Ianis Hagi a fost titularizat de Steven Gerrard pentru întâlnirea cu Standard Liege, partidă din etapa 1 a grupelor Europa League

După ce nu a jucat niciun minut în weekend, în derby-ul cu Celtic, câştigat de Rangers, 2-0, internaţionalul român a prins primul 11 în meciul cu Standard Liege din Europa League.

Revenirea în echipa de start a lui Hagi a coincis cu ziua în care a mijlocaşul a împlinit 22 de ani, iar prestaţia sa a fost una decentă, dar care care nu a impresionat. În meciul din Belgia, Ianis a ratat o ocazie importantă în minutul 21, a luat un cartonaş galben cinci minute mai tâziu şi a fost înlocuit la jumătatea reprizei secunde (67).

La final, scoţienii s-au impus cu 2-0, după golurile marcate de Tavernier (min.19 – penalti) şi Roofe (min.90+3).