Interzis la victorie! Dinamo a pierdut cele 3 puncte în prelungiri

0
Dinamo Bucureşti

După 6 ani, Dinamo a întâlnit din nou Rapid în campionat, înfruntarea terminându-se 1-1, giuleştenii reuşind egalarea în minutul 91.

Duelul Dinamo – Rapid a fost o confruntare între o echipă aflată într-o criză perpetuă, cu doar 7 puncte, care nu a mai câştigat de la începutul lunii august, şi o alta, care părea că traversează o perioadă bună, în etapa trecută trecând de campioana CFR cu 2-0.

Aceste diferenţe nu s-au văzut însă pe teren. Dinamo a avut o posesie mai bună, a atacat mai mult, şi-a creat mai multe ocazii de gol. Fapt ce până la urmă s-a materializat pe tabela de marcaj, Gabi Torje deshizând scorul în minutul 55. Rapidul însă nu a renunţat, era teoretic echipa mai puternică, şi a egalat în minutul 91 prin Nicolae Carnat.

Momente importante ale partidei

Min. 2: Dragoş Grigore a dat două pase la adversar în decurs de mai puţin de un minut, parcă ar fi uitat pentru ce echipă joacă. Fundaşul Rapidului a evoluat şi pentru ”alb-roşii” 5 sezoane, până în 2014, adunând peste 100 de partide.

Min. 35 : Mijlocaşul ”câinilor”, Alexandru Răuţă, a acuzat probleme foarte mari de respiraţie şi a fost urcat în ambulanţă cu o mască de oxigen pe faţă fiind dus la spital. A fost schimbat cu Cosmin Matei.

16. Clinceni 12 0 3 9 9-28 3

*Primele şase clasate, la finalul sezonului regulat, merg în play-off, iar locurile 7-16 ajung în play-out.