Juventus, trei goluri anulate de VAR în meciul cu Barcelona! Lucescu, final de coşmar cu Ferencvaros

0
dembele

Miercuri, în etapa a doua a grupelor Ligii Campionilor, în derby-ul serii, Barcelona a învins, în deplasare, pe Juventus, scor 2-0.

Barcelona a controlat autoritar meciul din Italia. Chiar dacă au deschis scorul repede, în minutul 14, şut deviat al lui Dembele (foto, în tricou roz), oaspeţii nu au încercat să conserve avantajul şi au atacat în permanenţă. În minutele de prelungire, Messi a închis tabela dintr-o lovitură de la 11 metri. Puţinele realizări în ofensivă ale gazdelor s-au terminat cu goluri reuşite de Alvaro Morata, însă toate trei au fost înscrise din poziţii de ofsaid şi au fost anulate după consultarea VAR. În afara golurilor anulate, torinezii nu au expediat niciun alt şut pe poartă.

În celălalt meci al grupei, Dinamo Kiev, echipa antrenată de Mircea Lucescu, a condus cu 2-0 la pauză pe Ferencvaros, dar a fost egalată în ultimul minut.