La Euro U21, Istvan Kovacs a arbitrat Germania şi Serbia, un meci cu 7 goluri. Danemarca a învins Austria

0
germania

În runda a doua din grupa B la Campionatului European under 21, Germaniei a învins, joi seară, la Trieste, cu scorul de 6-1, selecţionata Serbiei, într-un meci din grupa B

Golurile învingătorilor au fost marcate de Richter ’16 (foto), Waldschmidt ’30, ’37, ’80, Dahoud ’69 şi Maier ‘90+2, în timp ce reuşita de onoarea a sârbilor a fost înscrisă de Zivkovic, în minutul 85, din penalti. Partida a fost arbitrată de Istvan Kovacs

În celălalt meci al grupei, tot joi, Danemarca a trecut de Austriei, la Udine, scor 3-1. Golurile au fost marcate de Maehle ’33, ’77, Olsen ‘90+3, respectiv Lienhart ’47. În minutul 73, portarul danez Daniel Iversen a apărat o lovitură de la 11 metri.

În prima etapă, Austria a învins Serbia cu 2-0 şi Germania s-a impus cu 3-1 în faţa Danemarcei.