Lazio Roma-Juventus Torino 0-2, în etapa a 3-a din Serie A

0

Gruparea Juventus Torino a câştigat cu 2-0 meciul contra lui Lazio Roma, disputat sâmbătă seară, în deplasare, în etapa a treia din prima ligă italiană, informează Gazzetta dello Sport.

Golurile lui Juventus au fost reuşite de Caceres (72) şi Tregezuet (90+4). Ştefan Radu a rămas pe banca de rezerve a gazdelor, nefiind utilizat niciun minut.

Echipa din Torino este liderul Seriei A, cu 9 puncte.

"Ştiam că o să fie greu, iar în ciuda accidentărilor din lotul lui Lazio, am avut mult de muncit. În prima repriză am fost îngrijorat, dar m-am relaxat în partea a doua a meciului, când am câştigat mai repede balonul şi am reacţionat mai bine", a spus antrenorul lui Juventus, Ciro Ferrara.

Diego a fost înlocuit din cauza unor probleme medicale şi are şanse reduse să fie recuperat până marţi, când Juventus va întâlni pe Bordeaux în Liga Campionilor.

Tot în etapa a 3-a, echipele Livorno şi AC Milan au terminat la egalitate, scor 0-0.