Sport

articolul anterior articolul urmator

Liga Campionilor, seară magică: Tătăruşanu, titular! Revine revelaţia Sheriff. Programul complet

0
19 Oct 2021 03:17:59
Autor: Amir Kiarash
Ciprian Tătăruşanu (AC Milan) a fost titular şi în weeken, în Serie A
Ciprian Tătăruşanu (AC Milan) a fost titular şi în weeken, în Serie A

După două săptămâni de pauză, în care faza grupelor s-a întrerupt din cauza meciurilor echipelor naţionale, cea mai tare competiţie intercluburi din lume se reia, cu partidele din etapa a 3-a.

Liga Campionilor, etapa a 3-a

Astăzi

Grupa A

Club Brugge - Manchester City 19.45
Telekom Sport 2, LookSport+, Digi Sport 1

PSG - Leipzig 22.00
Telekom Sport 2, LookSport, Digi Sport 1

Clasament

1. PSG 2 1 1 0 3-1 4

2. Club Brugge 2 1 1 0 3-2 4

3. Man. City 2 1 0 1 6-5 3

4. Leipzig 2 0 0 2 4-8 0


Grupa B

Atletico Madrid - Liverpool 22.00
Telekom Sport 1, LookSport+, Digi Sport 2

Porto - AC Milan 22.00
Telekom Sport 3, LookSport 2, 

Clasament

1. Liverpool 2 2 0 0 8-3 6

2. Atl. Madrid 2 1 1 0 2-1 4

3. Porto 2 0 1 1 1-5 1

4. AC Milan 2 0 0 2 3-5 0

Grupa C

Beşiktaş - Sporting Lisabona 19.45
Telekom Sport 3, LookSport, Digi Sport 2

Ajax - Dortmund 22.00

Clasament

1. Ajax 2 2 0 0 7-1 6

2. Dortmund 2 2 0 0 3-1 6

3. Beşiktaş 2 0 0 2 1-4 0

4. Sporting 2 0 0 2 1-6 0

Grupa D

Şahtior - Real Madrid 22.00
Telekom Sport 4, LookSport 3, Digi Sport 3

Inter - Sheriff Tiraspol 22.00
Digi Sport 4

Clasament

1. Sheriff 2 2 0 0 4-1 6

2. Real Madrid 2 1 0 1 2-2 3

3. Inter 2 0 1 1 0-1 1

4. Şahtior 2 0 1 1 0-2 1

Miercuri

Grupa E

Barcelona - Dinamo Kiev 19.45
Telekom Sport 2, LookSport+, Digi Sport 1

Benfica - Bayern Munchen 22.00
Telekom Sport 2, Digi Sport 2

Clasament

1. Bayern 2 2 0 0 8-0 6

2. Benfica 2 1 1 0 3-0 4

3. Dinamo Kiev 2 0 1 1 0-5 1

4. Barcelona 2 0 0 2 0-6 0

Grupa F

Young Boys - Villarreal 22.00

Manchester United - Atalanta 22.00
LookSport+, Digi Sport 1

Clasament

1. Atalanta 2 1 1 0 3-2 4

2. Young Boys 2 1 0 1 2-2 3

3. Man. United 2 1 0 1 3-3 3

4. Villarreal 2 0 1 1 3-4 1

Grupa G

Salzburg - Wolfsburg 19.45
Telekom Sport 3, Digi Sport 2

Lille - Sevilla 22.00

Clasament

1. Salzburg 2 1 1 0 3-2 4

2. Sevilla 2 0 2 0 2-2 2

3. Wolfsburg 2 0 2 0 1-1 2

4. Lille 2 0 1 1 1-2 1

Grupa H

Chelsea - Malmo 22.00
Telekom Sport 4, Digi Sport 4

Zenit - Juventus 22.00
Telekom Sport 3, Digi Sport 3

Clasament

1. Juventus 2 2 0 0 4-0 6

2. Chelsea 2 1 0 1 1-1 3

3. Zenit 2 1 0 1 4-1 3

4. Malmo 2 0 0 2 0-7 0

*Primele două clasate vor merge în optimile Ligii Campionilor, iar ocupantele locurilor 3 îşi vor continua parcursul în Liga Europa.

Adauga Comentariu

Pentru a comenta, alege una din optiunile de mai jos

Varianta 1

Autentificare cu contul adevarul.ro
Creeare cont

Varianta 2

Autentificare cu contul de Facebook
Logare cu pseudonim

0 Comentarii

Modifică Setările