Liverpool a umilit-o pe Arsenal în Premier League: 5-1!

0
Skrtel a marcat primele două goluri ale lui Liverpool în minutele 1 şi 10 FOTO Reuters

Skrtel, Sturridge şi Sterling sunt cei trei jucători de la Liverpool care au marcat golurile "cormoranilor". Arsenal pierde locul 1 în Anglia.

Partidă de excepţie realizată de Liverpool în derbyul cu Arsenal. După 20 de minute, tabela arăta un incredibil 4-0 pentru gazde, datorită golurilor lui Skrtel (1 şi 10), Sterling (16) şi Sturridge (20)!

"Cormoranii" au fost mai miloşi în repriza a doua, punctând o singură dată, prin Sterling (52), în vreme ce tunarii şi-au trecut în cont golul de onoare după un penalty făcut de Gerrard. A transformat Arteta, în minutul 69, şi meciul s-a terminat 5-1.

Arsenal, care ocupa poziţia de lider în Anglia, poate fii detronată şi de Chelsea, şi de Manchester City.