VIDEO Răzvan Raţ şi Costel Pantilimon, titulari în semifinalele din Cupa Ligii Angliei. Manchester City a învins West Ham United

0
Manchester City a eliminat West Ham United din Cupa Ligii Angliei FOTO Reuters

Manchester City s-a impus în meciul disputat marţi, cu West Ham United, în deplasare. „Cetăţenii“ au câştigat partida cu 3-0, completând rezultatul din prima manşă, când câştigaseră cu 6-0.

Atât Răzvan Raţ, cât şi Costel Pantilimon au făcut parte din primul 11 al echipelor lor, fiind integralişti în confruntarea din Cupa Ligii Angliei.

Victoria „cetăţenilor“ a fost asigurată de golurile lui Álvaro Negredo (3', 59') şi Sergio Agüero (24'). Prin înfrângerea suferită în semifinalele competiţiei, West Ham United a atins 180 de minute fără gol marcat, cu toate că în minutul 6 al partidei din retur, Kevin Nolan l-a învins pe Pantilimon, reuşita sa fiind anulată de arbitru pe motiv de ofsaid.

Cea de-a doua finalistă din Cupa Ligii Angliei se va afla marţi, după meciul dintre Manchester United şi Sunderland, pierdut în tur de „diavolii roşii“ cu 2-1.