Naţionala de tineret învaţă iar să câştige: 1-0 cu Irlanda, la Sligo. A marcat un jucător de la Rapid

0
Bogdan Stelea, antrenor tineret

Echipa naţională de tineret a României a căştigat cu 1-0 partida disputată în Irlanda, la Sligo, singurul gol al meciului fiind marcat de rapidistul Mădălin Martin în minutul 54.

Bogdan Stelea a obţinut prima victorie ca antrenor al naţionalei de tineret a României, 1-0 cu Irlanda, în deplasare. Unicul gol al meciului a fost marcat de rapidistul Mădălin Martin, în minutul 54 al meciului.

În urma acestei victorii, România a acumulat cinci puncte din patru partide şi are şanse extrem de reduse de calificare la EURO 2015. În precedentele partide, naţionala mică a făcut egaluri cu Feroe (cu Emil Săndoi antrenor) şi cu Irlanda (la Piatra Neamţ)  şi a pierdut în Muntenegru.

România a jucat în formula: Brănescu - Belu, Creţu, Avrămia, Toşca - Al. Dan, Cârstocea - Martin, Roman, Şt. Popescu - Ciolacu. Au mai intrat Bumba, Ioniţă şi Benzar.