Petrolul a trecut ca un tanc peste Steaua

4
21 Oct 2021 23:10:57
Autor: Nicolae Ion

Petrolul Ploieşti şi-a păstrat locul I în clasamentul ligii secunde după ce a trecut cu scorul de 2-0 de Steaua, în etapa a 11-a.

Pare greu să faci faţă Petrolului în această ediţie de Liga a II-a, Steaua lui Daniel Opriţa rezistând fără gol primit doar prima repriză. Din mitanul secund, ”lupii galbeni” au demonstrat că sunt ”sperietoarea” diviziei secunde şi, prin golurile lui Diarra (57, 64), şi-au consolidat poziţia de lideri. Formaţia pregătită de Nicolae Constantin a adunat 30 de puncte în 11 etape, fiind la a IX-a victorie consecutivă. ”Militarii” sunt la al doilea eşec în acest campionat.