Adevarul.ro
Autentificare
SAU
Foloseste adresa ta de mail si parola
Foloseste versiunea web pentru creare, activare si personalizare profil.
National POST
Recuperare Parola
Introduceti adresa de email pentru a primi parola
Sport
Răzvan Burleanu a explicat de ce s-au blocat negocierile cu Ladislau Bölöni
25 Jan 2022 18:06:32
Autor: Nicolae Ion
Răzvan Burleanu
Numirea lui Ladislau Bölöni părea sigură. Nimic nu părea că va face ca înţelegerea dintre tehnicianul cu rezidenţa în Franţa şi FRF să pice. Dar negocierile nu s-au finalizat.
„A fost o ofertă reală din partea FRF, mai multe întâlniri faţă în faţă. Inclusiv avocaţii noştri s-au întâlnit. Domnul Boloni şi-a dorit să preia mandatul de selecţioner. Nu au fost discuţii de natură financiară care să fi condus la căderea acordului. Au fost alte elemente care au dus la asta. Introducerea unui obiectiv intermediar, stabilitatea staff-ului tehnic şi clauzele de reziliere”, a spus preşedintele FRF, Răzvan Burleanu.
Adauga Comentariu
Pentru a comenta, alege una din optiunile de mai jos
Varianta 1
Autentificare cu contul adevarul.ro
Varianta 2
Autentificare cu contul de Facebook
4 Comentarii
Sortare: Cronologic · Dupa popularitate
Adica Bölöni nu a vrut sa isi asume obiective nerealist. Sa o spunem direct. Probabil iedi a promis ca se va califica de pe primul loc desi noi suntem de locurile 3-4.
Exact asta cred ca este. Singurul obiectiv realist pentru noi, tinand cont de nivelul lotului actual, este evitarea ultimului loc in grupa.Si dupa ce se vede pe la tineret va ramane un obiectiv pe termen lung pentru ca nici ce vine din urma nu ne da mari motive de optimism. In conditiile astea este greu sa gasesti un antrenor mai cu "nume" sa isi strice CV-ul cu nationala noastra de azi.Poate doar cineva aflat la final de cariera care nu se mai asteapta sa antreneze alte echipe pe urma si care ar antrena exclusiv pentru bani
Mai mare rusinea cut acest securist-utecist de Burleanu .Sa lucreze un selectioner cu un analfabet functional ca Stoichita chiar e de noaptea mintii . Boloni era prea bun pentru conspiratia idiotilor de la FRF . Asa ca prefera o sluga gen Iordanescu , un submediocru mai mare ca taica-sau .
Realitatea sunta cam asa In fotbalul Ro de azi, nu prea ai cum sa fixezi obiective, Nici un antrenor ce se respecta nu va accepta asa ceva . Singurul obiectiv real ce se poate "fixa" ar fi . Refacerea fotbalului Romanesc, .. o reala schimbare, cresterea tinerilor,si inca multe asemenea , Cu "materialul " ce il au la dispozitie antrenorii de azi, clar nu se poate face mare lucru , Doar figuranti, plini de ifose, care cer salarii ASTONOMICE prin comparatie cu calitatea serviciilor prestate de ei IN TEREN. Mai bine de jumatate din fotbalistii de la nationala nu au ce cauta acolo.. Asa ca normal Boloni nu a marsat pe teapa pusa la cale de Burleanu, Iordanescu, este inca tanar, cu "tata puiu" in spate, poate sa riste,, restul celor ce puteau antrena nationala, nu au motivatia pentru un asemenea risc, ei stiu clar ca nationala de azi este zero