Remiză albă între FC Botoşani şi Universitatea Craiova. Arbitrul central, schimbat cu 10 minute înainte de fluierul de start pentru că avea COVID-19

0
FOTO Facebook/FC Botoşani

Universitatea Craiova a remizat cu FC Botoşani, sâmbătă seară, în deplasare, scor 0-0, într-un meci din etapa a XI-a a Ligii I. Partida ar fi trebuit să fie arbitrată de Istvan Kovacs, însă acesta a aflat cu zece minute înainte de start că a fost testat pozitiv cu coronavirus, potrivit Digisport.

Astfel, partida a fost arbitrată de Bogdan Dumitrache, iniţial arbitru de rezervă. Arbitri asistenţi au fost Vasile Marinescu şi Alexandru iar Laszlo Sajtos a fost observator.

FC Botoşani: Pap – Patache, Chindriş, Haruţ, Ţigănaşu – Rodriguez, Florescu – Ongenda (Babunski ’81), Keyta (Askovski ’24), Tîrcoveanu (Braun ’76) – Fazos. Antrenor: Marius Croitoru

Universitatea Craiova: Pigliacelli – Vlădoiu, M. Constantin, Bălaşa, Vătăjelu – Nistor, Bic, Căpăţînă (Cicâldău ’76) – Ofosu (Constantin ’84), Mamut, Cîmpanu (Bărbuţ ’46). Antrenor: Corneliu Papură

Cartonaşe galbene: Tîrcoveanu ’71, Pap '90+4 / Vlădoiu ‘5, Bălaşa ’18, Mamut ‘72