articolul anterior articolul urmator

România a pierdut şi al treilea meci de la CE under 19 şi părăseşte competiţia. Slovacia a marcat în minutul 90+5

4
24 Jun 2022 20:46:00
Autor: News.ro
Echipa naţională de fotbal a României FOTO Facebook

Reprezentativa României a fost învinsă, vineri, cu scorul de 1-0, de selecţionata Slovaciei, în ultimul meci din grupa A din cadrul Campionatului European under 19.

Slovacii, gazdele competiţiei, au marcat în minutul 90+5, prin Griger.

În primele două confruntări, tricolorii au fost învinşi cu 2-1 de Itallia şi tot cu 2-1 de Franţa.

România a încheiat grupa pe ultimul loc, fără puncte. Franţa, primul loc (9 puncte) şi Italia, locul doi (6 puncte), s-au calificat în semifinale. Slovacia, locul trei, cu trei puncte, va juca un play-off pentru CM under 20 din 2023.