VIDEO Rusia învinge Egiptul şi e în optimile de finală ale Cupei Mondiale. Autogol stupid al căpitanului africanilor

0

Rusia a defilat în cea mai mare parte a meciului cu Egipt, pe care l-a câştigat, obţinând biletele pentru optimile Cupei Mondiale.

După 5-0 cu Arabia Saudită, gazdele turneului final s-au impus cu 3-1 în faţa faraonilor, la care a revenit în echipă şi Mohamed Salah. Ruşii au deschis scorul prin autogolul lui Fathy, în minutul 47, apoi Cherychev a mărit diferenţa în minutul 59, ajungând la trei goluri marcate la acest turneu final.

Dzyuba a făcut 3-0 în minutul 62, moment în care ruşii au început sărbătoarea. Golul lui Salah, din penalty, în minutul 73, nu a putut strica victoria Rusiei, care e calificată în optimile Cupei Mondiale. Ruşii au şase puncte şi un golaveraj de 8-1, conducând în Grupa A.

Miercuri e programat meciul dintre Uruguay şi Arabia Saudită, din aceeaşi grupă.