Scor de maidan în preliminariile Euro U19. S-a marcat câte un gol la fiecare 5 minute

0

Meciul dintre Gibraltar şi Elveţia, contând pentru preliminariile calificării la Campionatul European din 2020, s-a terminat cu un rezultat ireal.

În partida jucată marţi seara în Gibraltar, oaspeţii s-au impus cu 16-1, după ce la pauză conduceau cu doar 7-1. Principalul marcator al elveţienilor a fost atacantul legitimat la Brigthon, Lorent Tolaj, autor a 6 goluri, în timp ce reuşita gazdelor a venit în minutul 35, când scorul era 0-5, dintr-o lovitură de la 11 metri.

Echipa de tineret a micuţului stat european este cunoscută drept o bună "încasatoare", în precedentele două meciuri ale acestor preliminarii, Gibraltar pierzând cu 14-0 în Austria şi cu 13-0 în Irlanda.

Astfel, după trei partide jucate în Grupa 10 din cadrul preliminariilor pentru Campionatul European sub 19 ani, echipa Gibraltarului are 0 puncte şi un golveraj horror, 1-43.