Sepsi OSK a remizat cu Chindia Târgovişte, scor 1-1, în Liga I

0
Foto Shutterstock

Echipa Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a încheiat la egalitate, scor 1-1 (0-0), meciul susţinut, luni, în deplasare, contra formaţiei Chindia Târgovişte, în etapa a doua a Ligii I.

Pentru Chindia a marcat Cherchez, în minutul 87, iar pentru Sepsi a înscris Ashkovski, în minutul 52.

Chindia Târgovişte: Moldovan - Căpuşă, Celea, Baxevanos, Roumpoulakou (Corbu '72) - Şerban (Matis '82), Suciu (Cherchez '82), Iacob, Popadiuc (Popa '71) - Neguţ, Florea (Kocic '90+1). Antrenor: Emil Săndoi

Sepsi OSK: Niczuly - Dimitrov, Mitrea, Hugo Filipe, Ştefănescu (Aganovic '46)- Vaşvari (Fofana '80), Păun (Rep '46), Ispas - Askhovski, Damaşcan (Bojic '88), Eder Gonzalez (Tincu '72). Antrenor: Leo Grozavu

Cartonaşe galbene: Popadiu '69, Corbu '90+3 / Păun '11, Gonzalez '30, Niczuly '67, Dimitrov '77, Mitrea '90

Meciul a fost arbitrat de Andrei Chivulete (centru), ajutat de Radu Ghinguleac, Andrei Constantinescu (ambii asistenţi) şi Andrei Antonie (rezervă).

Observator de arbitri a fost delegat Augustus Constantin, iar observator de joc, Viorel Ilinca.