Simona Halep a fost desemnată în urma sondajului realizat de WTA jucătoarea lunii mai, primind 87 la sută din voturi, depăşindu-le pe Jelena Ostapenko (Letonia), 9 la sută, şi pe Elina Svitolina (Ucraina), 4 la sută.
În mai, Simona Halep a câştigat turneul de la Madrid şi a fost finalistă la Roma şi la Roland Garros. Svitolina a câştigat turneul de la Roma, iar Ostapenko s-a impus la French Open. La Roland Garros, românca a eliminat-o, în sferturi, pe Svitolina.
În primele luni ale anului au câştigat acest sondaj Serena Williams (ianuarie), Elina Svitolina (februarie), Elena Vesnina (martie) şi Laura Siegemund (aprilie).
"Am arătat că este un nou Simo, că nu mai renunţ, chiar dacă pierd un set secund apropiat. Mă face mândră că am reuşit să schimb acest lucru într-un timp atât de scurt", a declarat Halep pentru WTA.
Adauga Comentariu
Pentru a comenta, alege una din optiunile de mai jos
Varianta 1
Autentificare cu contul adevarul.ro
Varianta 2
Autentificare cu contul de Facebook
10 Comentarii
Sortare: Cronologic · Dupa popularitate
Bun titlu, e de can-can...
Comentariu considerat abuziv.
Comentariu considerat abuziv.
"La nici o săptămână după ce a pierdut finala de la Roland Garros, Simona Halep a bătut-o la scor pe Jelena Ostapenko" Cum puteti accepta postarea unui articol cu un asemenea titlu ?! Unde, cand, si cu ce scor a batut-o Simona Haleo pe Ostapenco, dupa turneul de la Roland Garros ? Vi se pare ca nu e important sa livrezi informatia pe care o promiti in titlu ? Atunci care mai este diferenta intre un ziar din categoria premium, asa cum este "Adevarul" si un ziar de duzina din categoria "tabloide" ? Astept completarea articolului cu informatia "omisa", insotita de scuzele dlui Iulian Anghel si promisiunea ca nu se va mai intampla. Daca stirea privind intalnirea Halep-Ostapenko, la care face referire articolul, este falsa/o minciuna, rog conducerea "Adevarul" sa ia masuri mult mai drastice.Acest ziar trebuie sa-si onoreze denumirea: ADEVARUL ! Pentru recapatarea increderii asteptam sa comunicati public masurile Dvs.In ziarul Dvs.Pentru, noi, cititorii Dvs.Care trebuie sa aiba incredere in Dvs pentru a va citi in continuare, fie in editia print fie in cea on line.Stiti ca increderea se castiga greu si se pierde repede. Va multumesc.
Si acum sa comentez la stilul "m-am prins": Esti bun Iuliane ! Esti cel ma-i jmeker ! Frate am citit da trei ori articol sa m-a prind ! Da frate 87 la 9 !!!!!! Tare !!!!! Fraieru asta de Axante nu sa prins. Bravo, bravo, bravo, Iuliene ca iai traso ! Auz-i ce pretenti are fraieru sa te pedepseasca.Astai articol pentru jmekeri ca mine si ca tine nu pentru fraierii !!!! Nota 10 cu felicitarii !!!! Promovatil !!!!!
Vezi toate comentariile (10)