Simona Halep: „Sunt fericită cu victoria, nu a fost uşor”

4
21 Oct 2021 22:25:30
Autor: Nicolae Ion
Simona Halep

Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală Kremlin Cup după ce a trecut în două seturi de Veronika Kudermetova (6-1, 7-6).

”A fost un meci greu, ştiam că nu eram câştigătoare chiar dacă am luat primul set. E o adversară puternică. Şi-a ridicat nivelul în setul doi şi poate şi eu am făcut câteva greşeli neforţate, dar sunt fericită cu victoria, nu a fost uşor”, a declarat pe Digi Sport, Simona Halep. Constănţeanca a şi glumit la finalul interviului dat imediat după finalul partidei: ”Voi evolua împotriva altei jucătoare din Rusia în runda următoare?”. În sferturi de finală, Simona Halep o va întâlni pe Maria Sakkari (locul 7 WTA), care a trecut în ”optimi” de Anna Kalinskaya, aceasta retregându-se în setul doi, la scorul de 6-2, 1-0.