Tecău şi Krawietz, meci dramatic la Toronto, au ratat calificarea în finală

0
Tecau

Perechea Horia Tecău/Kevin Krawietz (România/Germania), cap de serie numărul 4, s-a oprit în semifinalele probei de dublu din cadrul turneului de categorie Master din Canada

Românul şi colegul său au fost învinşi în penultimul act al competiţiei de principalii favoriţi la câştigarea trofeului, croaţii Nikola Mektic/Mate Pavic, scor 7-6 (3), 7-6 (12), după un meci care  a durat o oră şi 49 de minute.

Pe parcursul partidei, Tecău şi Krawietz au irosit 6 mingi de break (2 în primul set şi alte 4 în cel secund), în timp ce adversarii lor nu au beneficiat de niciuna. De asemenea, în tie-break-ul setului secund, Tecău şi Krawietz nu au reuşit să fructifice niciuna dintre cele 4 mingi de set avute.

Pentru participarea în semifinale, Horia Tecău şi Kevin Krawietz vor primi 32.840 de dolari şi 360 de puncte.