Vezi LIVE VIDEO pe adevarul.ro: Rapid - Bad Zell. La pauză, 8-0 pentru giuleşteni!

0

Microbiştii au motive să fie mulţumiţi. De ieri, adevarul.ro şi Transilvania Look au început difuzarea a 15 meciuri amicale pe care le vor disputa Steaua, Rapid şi CFR Cluj. Astăzi, de la ora 19.30, pe adevarul.ro şi Transilvania Look va fi difuzată partida pe care giuleştenii o vor disputa cu Bad Zell din Austria, după ce jocul cu Pasching a fost anulat.

UPDATE Meciul cu Pasching a fost anulat, iar Rapid joacă în direct pe Transilvania Look şi www.adevarul.ro împotriva lui Bad Zell, o selecţionată regională din Austria. La pauză e deja 8-0 pentru giuleşteni, prin golurile marcate de Roman 12, 15, 45, Sburlea 19, 28, 31 Grigorie 27 şi Pancu 37 (pen.).

meci

Rapid se află într-un stagiu de pregătire în "Ţara Valsului", iar în această seară îşi va măsura forţele cu formaţia austriacă FC Superfund Pasching, care activează în liga a treia. Adversara s-a format în 2007, din fuziunea lui ASKO Pasching, o grupare fondată în 1946, şi Austria Karnten.

Rapid a deplasat în Austria următorul lot de jucători:
Dănuţ Coman, Virgil Drăghia, Alexandru Mişa - portari, Octavian Abrudan, Vladimir Bozovici, Ovidiu Burcă, Alexandru Dăescu, Cristian Oros, Wallace da Silva - fundaşi, Dan Alexa, Alexandru Coman, Adrian Grigore, Nicolae Grigore, Ovidiu Herea, Nemanja Milisavljevici, Milan Pavlovici, Mihai Roman, Filipe Teixeira, Renan Silva - mijlocaşi, Andrei Ciolacu, Andrei Creţu, Daniel Pancu, Sabrin Sburlea, Romeo Surdu - atacanţi.

Aseară, adevarul.ro şi Transilvania Look şi-au început seria transmisiunilor cu meciul Steaua - Torpedo Kutaisi 1-1.