VIDEO Şumudică, debut catastrofal în Turcia: echipa românului a fost zdrobită, la Istanbul, pe terenul lui Galatasaray

0
Marius Şumudică

Fostul tehnician al Astrei, ajuns acum la Kayserispor, a ameninţat înainte de prima etapă din campionatul Turciei că vrea să dea lovitura şi să învingă cea mai cunoscută grupare din prima ligă.

Din păcate pentru Şumudică, meciul a arătat o diferenţă uriaşă între ce a vrut el şi ce a putut Kayserispor. Pe „Türk Telekom“, elevii românului au fost pradă uşoară pentru Galatasaray.

La pauză a fost 3-1, după ce Cigerci (16) a deschis scorul, Gulen a egalat (29), iar Belhanda (35) şi Gomis (37) au înscris şi ei în poarta lui Silviu Lung jr. După pauză, Kayserispor l-a avut eliminat pe Tiago Lopes, fost fotbalist la CFR Cluj, în minutul 85, iar Galatasary a mai înscris o dată, prin acelaşi Gomis (87).

La Kayserispor, Lung jr, Săpunaru, Tiago Lopes şi Rick Boldrin, foşti jucători în Liga I, au fost titulari. Ultimul a fost schimbat la pauză, după ce a încasat un „galben“ în minutul 18.