VIDEO Barcelona a făcut instrucţie sub privirile noului antrenor: 7-0 pe terenul norvegienilor de la Valerenga

0
Messi
Messi

După ce a pierdut, scor 0-2, pe terenul celor de la Bayern Munchen, în primul amical al verii, FC Barcelona s-a răzbunat pe norvegienii de la Valerenga, pe care i-au învins cu 7-0.

Meciul s-a disputat la Oslo, în tribune aflându-se şi noul antrenor al catalanilor, argentinianul Gerardo Tata Martinez, care-şi va începe mandatul luni. Fără jucătorii de la naţionalele Spaniei şi Braziliei, care au participat la Cupa Confederaţiilor, şi care au vacanţă până pe 29 iulie, Barca a făcut spectacol, cu Messi în prim -plan. El a marcat primul său gol în această pauză de vară, pentru 3-0, în minutul 13 al partidei, după ce oferise pasa de gol la primele două reuşite: Alexis Sanchez (minutul 4) şi Tello (7). Au mai înscris: Jonathan Dos Santos (42), Dongou (52, 56) şi Juan Angel Roman (88).

Jordi Roura a aliniat următorul prim unsprezece: Pinto - Montoya, Bartra, Mascherano, Adriano - Jonathan Dos Santos, Song, Sergi Roberto - Alexis, Messi, Tello. Au mai intrat pe parcurs: Oier, Ilie, Gomez, Planas, Patric, Espinosa, Roman, Kiko, Nieto