VIDEO Cutremur la Madrid. Real a pierdut acasă cu un gol încasat în minutul 94 şi a întrerupt o serie incredibilă de meciuri

0
Cristiano Ronaldo

Real Madrid şi Betis Sevilla au produs surpriza etapei a cincea în Spania, andaluzii câştigând pe terenul campioanei Spaniei.

Betis,la care Alin Toşca nu s-a aflat în lot, a învins cu 1-0, prin golul marcat în al patrulea minut de prelungiri de atacantul Sanabria, care a punctat cu o lovitură de cap. A fost prima partidă în campionat pentru Cristiano Ronaldo, revenit după o suspendare de cinci meciuri, cauzată de eliminarea şi gestul nesportiv comis în Supercupa Spaniei contra Barcelonei.

Real are doar opt puncte după cinci etape şi a marcat numai nouă goluri, tot atâtea cât a reuşit messi în acest sezon sub tricoul rivalei Barcelona. Înfrîngerea de aseară pune capăt şi unei serii de 73 de meciuri consecutive în care Real Madrid a marcat.