VIDEO Fază amuzantă la Indian Wells: Simona Halep a crezut că s-a terminat meciul, dar scorul era doar 5-3!

0
Simona Halep s-a bucurat de victorie prea devreme FOTO AP

Simona Halep a fost protgaonista unui moment ilar în timpul partidei cu tenismena cehă Karolina Pliskova, pe care românca a câştigat-o.

Simona Halep a trecut cu un dublu 6-4 de Karolina Pliskova şi s-a calificat în sferturile de finală ale Indian Wells, după un meci în care i-a ieşit o nouă lovitură de senzaţie. Ea va juca împotriva Carlei Suarez Navarro, din Spania (4-4 scorul meciurilor directe).

Uşor distrată, ea a recunoscut la final că nu ştie cu cine joacă, deşi Navarro o bătuse de ceva vreme pe Heather Watson, din Marea Britanie.

Însă o fază şi mai amuzantă a oferit Simona Halep în setul al doilea. La 4-3, ea a câştigat pe propriul serviciu şi s-a îndreptat spre fileu pentru a da mâna cu adversara, crezând că meciul e terminat. Halep a relizat apoi că partida nu e gata şi s-a întors amuzată spre terenul său.

Şarapova şi Bouchard, eliminate de la Indian Wells. Ce jucătoare din Top 10 mai sunt în cursa pentru trofeu