VIDEO Florin Andone a marcat un gol de excepţie  în Deportivo - Sevilla

0
Florin Andone

Deportivo la Coruna a condus-o pe Sevilla cu 2-0, după golurile marcate de Ryan Babel şi Florin Andone. Oaspeţii au revenit incredibil în ultimele minute.

Deportivo la Coruna a avut un start perfect de meci cu FC Sevilla, partidă contând pentru etapa a 12-a campionatului spaniol. Ryan BAbel a deschis scorul în minutul 1, pentru ca Florin Andone să dubleze avantajul în minutul 42, după ce a reuşit să treacă de trei adversari şi să plaseze mingea pe lângă portar.

A fost al doilea gol stagional pentru Andone, după cel reuşit etapa trecută.

Andaluzii s-au trezit din pumni, au redus din handicap până la pauză şi au dat lovitura în final. Pentru FC Sevilla au înscris N'Zonzi '44, Vitolo '87 şi Mercado '90+2.

Partidele FC Barcelona - Malaga, Eibar - Celta Vigo şi Atletico Madrid - Real Madrid au loc tot sâmbătă.