VIDEO Halep, ce reacţie: Cum a celebrat Simona o victorie ce părea pierdută

0
Halep

Simona Halep (2 WTA) îşi continuă parcursul la Australian Open 2021, însă e conştientă şi ea că i-a trecut glonţul pe la ureche.

Simona Halep e specialista revenirilor de senzaţie! În ultimele sezoane, a tot reuşit să câştige nişte partide care păreau pierdute, la un moment dat, iar astăzi a repetat o astfel de performanţă.

În confruntarea cu Ajla Tomljanovici (72 WTA), constănţeanca de 29 de ani a egalat, mai întâi, scorul după un prim set pierdut cu 4-6, câştigându-l pe al doilea cu acelaşi scor. Apoi, în decisiv, „Simo“ a fost magică, revenind de la 2-5, pentru a lua setul cu un incredibil 7-5.

Imediat după punctul care i-a adus calificarea în turul III, Halep a avut o reacţie de descătuşare, care spune totul despre presiunea pe care a trăit-o pe teren: