VIDEO Ianis Hagi, sclipitor în primul meci de după pandemie: A dat două goluri cu Lyon!

0
Ianis Hagi se pregăteşte de noul sezon cu Rangers

După ce a semnat un contract pe 3 ani cu Glasgow Rangers şi a scăpat de incertitudinile privind viitorul său, decarul naţionalei pare dezlănţuit.

Glasgow Rangers a plătit 3,3 milioane de euro pentru transferul definitiv al lui Ianis Hagi (21 de ani) de la Genk, însă, după prestaţia românului de joi seară, probabil, scoţienii îşi freacă mâinile de bucurie!

Titularizat în amicalul cu Lyon, în poarta căreia Ciprian Tătăruşanu a fost folosit din primul minut, Ianis Hagi a făcut spectacol pe teren! Şeptarul celor de la Rangers a marcat de două ori, în minutele 20 şi 25, fiind cel mai bun om de pe teren.

Chiar dacă Rangers a avut un om eliminat - Kent a fost trimis la cabine în minutul 39 - Rangers s-a impus cu 2-0.

Ianis Hagi a fost schimbat la pauză cu Arfield.

Partida cu Lyon a fost prima din cadrul unui mini-turneu amical, denumit „Trophee Veolia“, găzduit de „Groupama Stadium“ din Lyon. Sâmbătă, într-un alt meci din cadrul competiţiei, Rangers va întâlni Nice (ora 19.15).