VIDEO Luis Suarez a ajuns de râsul planetei: Ce i-a putut cere arbitrului după ce portarul i-a trimis şutul în corner

0

Copa America 2019, găzduită de Brazilia, furnizează, în fiecare noapte, partide spectaculoase, goluri superbe, dar şi faze hilare.

Luis Suarez (32 de ani) e printre cei mai buni atacanţi din lumea fotbalului, însă gesturile sale dovedesc că, totuşi, nu e un tip foarte inteligent.

Mai nou, când nu-şi muşcă, efectiv adversarii de nervi, vârful naţionalei Uruguay-ului cere henţ la portar pe motiv că acesta a respins în corner din interiorul careului mic! Faza s-a petrecut în prima repriză a meciului pe care Uruguay l-a câştigat în faţa celor de la Chile, scor 1-0 (Cavani 82) şi a devenit virală, în doar câteva ore, în mediul online.

Uruguay a câştigat grupa C şi s-a calificat, alături de Chile, în sferturile Copei America 2019. Iată partidele din această fază: