VIDEO Meci demenţial: Liverpool a bătut într-o partidă nebună! Rivalii de la City şi-au dat palme în faţa televizorului

0
Jurgen Klopp, antrenor Liverpool

Se spune că Premier League e cel mai spectaculos campionat din lume. Iar cei care nu sunt de acord cu acest verdict ar trebui să vadă ultimele două partide ale „cormoranilor“.

Când spui Liverpool, spui spectacol şi dramatism! La mijlocul săptămânii, mai precis, miercuri, în Cupa Ligii, echipa lui Klopp a fost implicată într-un halucinant 5-5 cu Arsenal, partidă pe care a câştigat-o la loviturile de departajare!

La trei zile distanţă, Liverpool a mai făcut un meci fabulos, de această dată în Premier League, unde e neînvinsă după 11 runde. În deplasarea de la Aston Villa însă, invincibilitatea „cormoranilor“ a fost ameninţată serios! Concret, pe „Villa Park“, gazdele au condus din minutul 21 prin golul egipteanului Trezeguet. Şi au avut 1-0 până în minutul 87!

Apoi, soarta partidei s-a schimbat complet:

*1-1 Robertson (87) din pasa lui Sadio Mane

*2-1 Liverpool cu golul lui Sadio Mane (90+4) din pasa lui Alexander-Arnold

Aşa s-a şi terminat meciul, cu victoria campioanei Europei, care astfel a rămas pe primul loc în Premier League, spre disperarea celor de la City! Iată cum arată clasamentul în acest moment: