VIDEO Schimb fabulos de mingi! Cel mai frumos punct al meciului dintre Simona Halep şi Kiki Bertens a fost câştigat de jucătoarea noastră

0

Simona Halep a pierdut finala turneului de la Cincinnati, deşi a avut o minge de meci contra olandezei Kiki Bertens.

Ea a reuşit însă unul dintre cele mai spectaculoase puncte de la Cincinnati. Punctul a durat mai mult de un minut şi a fost câştigat de liderul WTA.

Halep a câştigat în doar jumătate de oră primul set cu Bertens, scor 6-2, în finala de la Cincinnati. Însă, în setul doi, a fost condusă cu 4-1. Halep a revenit însă senzaţional şi la 4-4 a avut un schimb spectaculos de mingi cu Bertens.

Schimbul a durat mai bine de un minut şi a fost câştigat de Halep după ce a urcat la fileu. Momentul a fost scos în evidenţă inclusiv de site-ul WTA.

Kiki Bertens - Simona Halep s-a terminat 2-6, 7-6, 6-2