VIDEO Simona Halep a încheiat meciul cu Strycova în stil de mare campioană. Ultimul punct al partidei în care jucătoarea noastră a cedat doar un game

0

Simona Halep este în sferturile turneului de la Toronto, după o evoluţie entuziasmantă în faţa cehoaicei Barbora Strycova.

În condiţiile în care adversara Simonei n-a reuşit să câştige decât un singur game, în primul set, se poate spune că partida n-a avut istoric.

Simona s-a impus cu 6-1, 6-0 după o oră de joc. Strycova a reuşit în primul set să facă 1-1, după care a urmat o serie impresionantă de 11 gameuri consecutive câştigate de jucătoarea noastră.

În sferturile de finală ale turneului de la toronto, Simona Halep o va întâlni pe franţuzoaica Caroline Garcia.

Partida este programată în această noapte, în jurul orei 3.30, ora României.