VIDEO Spania a „distrus“ Argentina, scor 6-1! Messi n-a mai suportat umilinţa

0
Spaniolii au umilit Argentina FOTOGRAFII Ole.com

Într-o partidă amicală dispută la Madrid, pe Wanda Metropolitano, Spania a trecut cu 6-1 de Argentina. Isco a marcat un hat-trick.

Fără Lionel Messi, uşor accidentat, Argentina a pierdut cu 6-1 meciul amical cu Spania de la Madrid. La pauză, scorul era 2-1 după golurile lui Diego Costa 12 şi Isco 27, respectiv Otamendi 39.

În partea a doua, Furia Roja s-a dezlănţuit şi a marcat de patru ori, fără să mai primească vreun gol. Au mai punctat Isco 52 şi 75, Tiago Alcantara 55 şi Iago Aspas 74.

Suporterii spanioli au savurat victoria, în vreme ce Messi, aflat în tribună, a plecat în minutul 77 din lojă.

Spania a ajuns la o serie de 18 meciuri consecutive fără eşec şi pare o candidată serioasă la câştigarea Cupei Mondiale din vară.

Catalanul Gerard Pique a fost fluierat de suporterii de la Madrid care au cântat permanent „Viva, Espana“, însă nu a părut afectat în joc.

Meciul a marcat revenirea lui Diego Costa în naţionala iberică. Din păcate, atacantul lui Atletico s-a accidentat la faza primului gol, fiind înlocuit la pauză cu Igo Aspas.

Scuza Argentinei: în afara lui Messi, au mai lipsit şi alte nume grele, precum Di Maria, Aguero sau Dybala.